Program — Čtvrtek 29. května 2008

Aula Gymnázia V. B. Třebízského ve Slaném, 10.00

Beseda o Turecku s panem Bayramem Ježkem

Beseda o Turecku s panem Bayramem Ježkem, ředitelem firmy VACCO-Invest, s.r.o.

Beseda je určena pro studenty.

^ na začátek stránky

Střední integrovaná škola ve Slaném, 15.00—17.00

Ochutnávka tureckých jídel pro veřejnost a výstava fotografií

Sheraton

Tradiční turecké gastronomické speciality pro Vás připraví studenti Střední integrované školy ve Slaném společně s tureckými kuchaři Ümitem Yükselem, šéfkuchařem hotelu Sheraton v Istanbulu a jeho zástupcem panem Gürselem Keleşem.

Součástí akce je výstava fotografií z Turecka.

^ na začátek stránky

Městské kino ve Slaném, 19.30

Mutluluk (Štěstí) — film tureckého režiséra Abdullaha Oğuze

Abdullah Oğuz - Mutluluk (Štěstí)
Abdullah Oğuz — Mutluluk (Štěstí)

Mutluluk (Bliss, Štěstí, 2007) — Film tureckého režiséra Abdullaha Oğuze na motivy románu Zülfü Livaneliho. „Příběh lásky mezi vrahem a jeho obětí.“

Režie: Abdullah Oğuz, scénář: Elif Ayan, Zülfü Livaneli, hrají: Özgü Namal, Talat Bulut, Murat Han, Emin Gursoy, Meral Çetinkaya, Lale Mansur, Leyla Basak. www.imdb.com

Promítání pro veřejnost. Vstupné 20 Kč.

^ na začátek stránky

Knihovna Václava Štecha ve Slaném 26.—30. 5. 2008

Dny turecké kultury v Knihovně Václava Štecha

Turecko známé i neznámé (Dětské oddělení a pobočka Na Dolikách) — vědomostní (zeměpisná) soutěž pro školy • Turecko v knihách (Oddělení pro dospělé) — výstava knih o Turecku • Turecko na Internetu (Studovna) — ukázky webových stránek o Turecku.

Všechny akce probíhají v týdnu od 26. 5. do 30. 5. 2008 v pravidelných otvíracích dobách jednotlivých oddělení knihovny.

^ na začátek stránky

Hotel Hejtmanský dvůr 26.—30. 5. 2008

Dny turecké kuchyně v hotelu Hejtmanský dvůr

Hotel Hejtmanský dvůr

Od 26. 5. do 30. 5. 2008 budete moci během poledních bufetových menu ochutnat kromě českých jídel také tradiční tureckou kuchyni připravenou kuchařským týmem hotelu Hejtmanský dvůr pod vedením tureckých kuchařů. Z Turecka přjede pan Ümit Yüksel — šéfkuchař hotelového řetězce Sheraton v Istanbulu a jeho zástupce pan Gürsel Keleş.

^ na začátek stránky

pastelky.cz

Na vybraných akcích Dnů turecké kultury ve Slaném bude přítomna výtvarnice Marie Brožová, která bude kreslit pastelkami obrázky s motivy Istanbulu a Slaného. www.pastelky.cz

^ na začátek stránky


Dny turecké kultury ve Slaném pořádá Královské město Slaný, městská část İstanbul-Şişli a firma Vacco-Invest, s.r.o., pod záštitou Tureckého velvyslanectví v Praze, místopředsedy vlády České republiky Alexandra Vondry a poslance Evropského parlamentu Jana Zahradila.

kultura.slansko.cz
www.sislibelediyesi.com
www.kralovskebydleni.cz
(VACCO-Invest, s.r.o.)
www.alexandrvondra.cz
www.zahradil.eu