Program — Úterý 27. května 2008

Městské kino ve Slaném, 9.00 (promítání pro školy)

Proti zdi — film tureckého režiséra Fatiha Akına

Proti zdi (Gegen die Wand)
Proti zdi (Gegen die Wand)

Autorem neobvyklého milostného dramatu Proti zdi, který na Berlinale vyhrál Zlatého medvěda i cenu FIPRESCI a stal se nejlepším evropským filmem roku 2004, je v Hamburku narozený turecký režisér Fatih Akin (1973). Stejně jako jeho předchozí filmy se i tento odehrává v prostředí přistěhovalecké komuny v německém městě.

„Chcete-li ukončit svůj život, udělejte to. Ale nemusíte kvůli tomu umírat. Ukončete tenhle život a žijte dál.“ Drsné, surové, krvavé, bezvýchodné, nepochopitelné...

Režie: Fatih Akın, hrají: Birol Ünel, Sibel Kekilli, Catrin Striebeck, Güven Kiraç, Cem Akin, Mehmet Kurtuluş, İdil Üner. www.gegendiewand.de

Promítání pro školy.

^ na začátek stránky

Galerie Vlastivědného muzea ve Slaném, 17.00

İstanbul-Şişli — fotografická výstava
a beseda s panem Mustafou Sarıgülem

Istanbul
Istanbul

Fotografická výstava spojená s besedou s primátorem mětské části İstanbul-Şişli panem Mustafou Sarıgülem a s představiteli slánské firmy Vacco-Invest, s.r.o.

Výstavu zahájí krátkým hudebním vystoupením turecký houslista Cihat Aşkin.

^ na začátek stránky

Městské divadlo ve Slaném, 19.30

Şişli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi
Aşık Maşuk — Dans Gösterisi

Slavnostní zahájení Dnů turecké kultury ve Slaném. Vystoupení tureckého folklórního tanečního a hudebního souboru v Městském divadle ve Slaném.

Vstupenky v symbolické hodnotě 20 Kč lze zakoupit v pokladně Městského kina ve Slaném od 21. dubna 2008.

^ na začátek stránky

Knihovna Václava Štecha ve Slaném 26.—30. 5. 2008

Dny turecké kultury v Knihovně Václava Štecha

Turecko známé i neznámé (Dětské oddělení a pobočka Na Dolikách) — vědomostní (zeměpisná) soutěž pro školy • Turecko v knihách (Oddělení pro dospělé) — výstava knih o Turecku • Turecko na Internetu (Studovna) — ukázky webových stránek o Turecku.

Všechny akce probíhají v týdnu od 26. 5. do 30. 5. 2008 v pravidelných otvíracích dobách jednotlivých oddělení knihovny.

^ na začátek stránky

Hotel Hejtmanský dvůr 26.—30. 5. 2008

Dny turecké kuchyně v hotelu Hejtmanský dvůr

Hotel Hejtmanský dvůr

Od 26. 5. do 30. 5. 2008 budete moci během poledních bufetových menu ochutnat kromě českých jídel také tradiční tureckou kuchyni připravenou kuchařským týmem hotelu Hejtmanský dvůr pod vedením tureckých kuchařů. Z Turecka přjede pan Ümit Yüksel — šéfkuchař hotelového řetězce Sheraton v Istanbulu a jeho zástupce pan Gürsel Keleş.

^ na začátek stránky

pastelky.cz

Na vybraných akcích Dnů turecké kultury ve Slaném bude přítomna výtvarnice Marie Brožová, která bude kreslit pastelkami obrázky s motivy Istanbulu a Slaného. www.pastelky.cz

^ na začátek stránky


Dny turecké kultury ve Slaném pořádá Královské město Slaný, městská část İstanbul-Şişli a firma Vacco-Invest, s.r.o., pod záštitou Tureckého velvyslanectví v Praze, místopředsedy vlády České republiky Alexandra Vondry a poslance Evropského parlamentu Jana Zahradila.

kultura.slansko.cz
www.sislibelediyesi.com
www.kralovskebydleni.cz
(VACCO-Invest, s.r.o.)
www.alexandrvondra.cz
www.zahradil.eu